Witamy

Łukasz Skalik

 
Łukasz Skalik

Łukasz Skalik

Ukończył Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Twórca i prezes zarządu Video Brothers – certyfikowanej agencji działającej na licencji YouTube, której celem jest łączenie internetowych twórców z telewizją oraz produkcja formatów wideo we współpracy z digital influencerami.
Karierę w mediach rozpoczął ponad dekadę lat temu. W TVP był producentem i reżyserem autorskiego programu młodzieżowego pt. „Strefa Zrzutu”. W 2005 trafił do portalu Interia.pl, gdzie wdrażał i kierował pierwszą polską telewizją internetową graną „na żywo” – Interia.tv. W 2007 został szefem obszaru multimediów w Wirtualnej Polsce. Odpowiadał m.in. za powstanie i rozwój WP.TV oraz pozyskanie od YouTube jednej z pierwszych licencji Multi-Channel Network na polskim rynku (2008). W swojej karierze stworzył i koordynował realizację ponad 50 serii wideo o charakterze rozrywkowym i publicystycznym, w tym „Enigma”, „Uliczny Kombajn”, „Upd@te” czy „Welcome to Polandia”. Ten ostatni ukazywał się pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i otrzymał prestiżowe wyróżnienie W3 Award w Los Angeles (2011). Był też pomysłodawcą wielokrotnie nagradzanego w Polsce i za granicą serwisu ToSieWytnie.pl.
W 2015 przeprowadził reorganizację sieci partnerstw YouTube należącą do Agory tworząc markę „Epic Makers”, którą rozwijał jako Dyrektor Programowy odpowiedzialny m.in. kreację, kontakty z partnerami oraz zasięgi.